DNNGo.LayerGallery
BIODEP® ACT

BIODEP® ACT

مکمل پروبیوتیک ویژه طیور

مخلوط در خوراک

پروبیوتیک ها میکروارگانیسم های زنده ای هستند که در صورت مصرف به مقدار مناسب، اثرات سلامت بخش بر میزبان خود دارند.

مکمل پروبیوتیکBiodep®ACT محصول شرکت دانش بنیان زیست درمان ماهان، حاوی باکتری پروبیوتیک باسیلوس لیچنی فورمیس است که به طور اختصاصی برای استفاده در طیور صنعتی فرموله شده است.

باسیلوس لیچنی فورمیس (Bacillus licheniformisیک باکتری میله ای گرم مثبت، بی هوازی اختیاری و متحرک است که به دلیل شباهت زیاد کلونی های تشکیلی به گلسنگ (lichen) به این نام خوانده می­شود.

مهم­ترین مزیت استفاده از این باکتری به عنوان پروبیوتیک، توانایی بالای آن در تولید اسپور و زنده ماندن در شرایط نامساعد محیطی مانند دمای بالا، pH نامناسب و... است. همچنین این باکتری با تولید انواع مختلفی از مواد فعال بیولوژیکی مانند آنزیم­های گوارشی لیپاز، پروتئاز، آمیلاز، فیتاز و... باعث افزایش هضم و جذب مواد غذایی، افزایش وزن گیری طیور و کاهش ضریب تبدیل غذا می­شود.

تولید باکتریوسین و پپتیدهای ضد پاتوژن ، رشد و تکثیر پاتوژن­ها را سرکوب می­کند و از این طریق به تقویت سیستم ایمنی و سلامت روده کمک می­کند.

مهار کلونیزاسیون باکتری­های بیماری­زا در روده، کمک به تکثیر میکروارگانیسم­های مفید و حفظ تعادل میکروفلور روده از دیگر مزایای استفاده از این باکتری در جیره­ی طیور است.

شرایط تولید صنعتی طیور همچون تراکم بالا، استرس­های تولید و تغذیه، چالش­های مدیریتی و همه­گیری بیماری­های عفونی موجب تضعیف سیستم ایمنی و برهم خوردن تعادل میکروبی دستگاه گوارش و در نتیجه­ی آن رشد میکروارگانیسم­های مضر و تولید سموم و متابولیت­های آسیب­زا می­شود.

در نتیجه­ی چنین تغییراتی، کاهش عملکرد و افزایش تلفات و زیان اقتصادی در مزارع صنعتی پرورش طیور مشاهده می­شود. پروبیوتیک­ها مکمل­هایی بدون عوارض جانبی و اثرات منفی هستند که می­توانند از چنین مشکلاتی پیشگیری کنند.

مزایای مصرف BIODEP® ACT

  • تحمل فشار و دمای بالا و زنده ماندن در فرایند تولید خوراک و پلت سازی
  • تولید آنزیم های گوارشی مانند لیپاز، پروتئاز و آمیلاز و کمک به هضم و جذب غذا
  • تقویت و تنظیم عملکرد سیستم ایمنی
  • کمک به تعادل، رشد و بازسازی میکروفلور گوارشی
  • بهبود کمی و کیفی تولید تخم مرغ
  • بهبود ضریب تبدیل

تحقیقات انجام شده بر روی جوجه های گوشتی نشان می­دهد که جیره حاوی Bacillus licheniformis می­تواند باعث بهبود رشد و افزایش تولید اسیدهای چرب با  زنجیره ی کوتاه شود و فلور میکروبی سکوم را در جوجه های گوشتی تنظیم نماید.

 

مطالعات نشان داده که مصرف B.licheniformis فلور میکروبی روده جوجه های مبتلا به آنتریت نکروتیک را به حالت طبیعی باز می گرداند و در بازسازی میکروویلی های روده نقش مثبت دارد.

 

پژوهش های دیگری بیان می کند که رژیم غذایی حاوی B.licheniformis می تواند میزان تولید و کیفیت تخم مرغ ( کیفیت پوسته،  تخم مرغ های تمیز و سالم) را بهبود دهد و ار تاثیر نامطلوب تنش گرمایی بر تولید تخم مرغ جلوگیری کند و ترشح هورمون های تولید مثلی را در مرغ های تخم­گذار تعدیل نماید.

مقدار مصرف:

500 گرم در هر تن خوراک طیور

 

روش آماده سازی:

جهت اختلاط مناسب، مقدار مورد نیاز را با 20 کیلوگرم سبوس مخلوط کنید و سپس در میکسر بریزید.

حیوان هدف:

طیور گوشتی، تخم گذار و مادر (ماکیان و بوقلمون)

شرایط نگهداری:

در جای خشک و دور از نور خورشید، رطوبت و حرارت نگهداری شود.

پس از هر بار استفاده، درب پاکت را کاملا ببندید.

تداخل دارویی: ندارد

دوره پرهیز از مصرف: ندارد

Ingredients:

Bacillus licheniformis   1012 cfu/kg

Calcium Carbonate as filler

دات نت نیوک فارسی - دی ان ان فارسی - DnnExpert - DNN Farsi - DotNetNuke Farsi
soap2day